Ieskaties izcilībā: atziņas un secinājumi

Gaspazina Liene
Gaspazina Liene
07. novembris

Tīklošanas pasākums Liepājā

Ieskaties izcilībā, jeb iedvesmojoši secinājumi no divu dienu MASOC – Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas biedru tīklošanas pasākuma Liepājā. Ražotņu vizītes bija centrālais notikums. Apmeklējot Caljan LSEZ, Metālmeistars, Silkeborg Spaantagning Baltic, Yokohama TWS un ICS STEEL, tika iegūta padziļināta izpratne par to darbību un panākumiem.

Atziņas un secinājumi

Galvenie secinājumi:

✅ Iesaistīti darbinieki: darbinieku līdzdalība veicina veiksmi. Darbinieki iegulda savu iniciatīvu jauninājumu ieviešanā, procesu uzturēšanā un sakārtotas darba vietas nodrošināšanā.

✅ Automatizācija un produktivitāte iet roku rokā: automatizācija neattiecas tikai uz efektivitāti – tā rada iespējas. Automatizējot noteiktus procesus uzņēmumiem ir iespēja ne tikai palielināt produktivitāti, bet arī sniedz iespēju piedāvāt augstāku atalgojumu un mazināt smaga fiziska darba nepieciešamību.

✅ Nepārtrauktas investīcijas tehnoloģijās: pastāvīgas investīcijas veicina inovācijas un jaunu produktu attīstību.

✅ LEAN domāšana optimizē darbu: LEAN principu ieviešana ir optimizējusi ražošanas procesus, samazinot zudumus un maksimizējot efektivitāti.

✅ Drošība kā prioritāte: uzņēmumi prioritizē darbinieku drošību, veicinot atbalstošu darba vidi.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija un MASOC prezentācijas piedāvāja ieskatu vietējā uzņēmējdarbības ainā un asociācijas redzējumā par sadarbību un atbalsta nepieciešamību. Uzteicama ir Liepājas pāreja no viena, bijušā flagmaņa – Liepājas Metalurga – uz diversificētu uzņēmumu, nozaru portfeli, kas veicina stabilitāti un mazina ekonomiskās svārstības reģionā.

Tīklošanās vakars Promenade Hotel sniedza iespēju patīkamo apvienot ar lietderīgo, veicinot jaunas pazīšanās un kontaktus tālākai sadarībai. Paldies MASOC un uzņēmumiem par notikuma veiksmīgu organizēšanu! Turpināsim iegūtās zināšanas, saņemto iedvesmu likt lietā SILMOR izaugsmē!

Ja vēlies uzzināt plašāk par sniegtajām iespējām sazinies ar mums: contact@silmor.eu